Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie

Jugend musiziert

Drodzy Rodzice WBS!

Jak co roku, także w tym roku szkolnym odbędzie sie konkurs muzyczny ”Jugend musiziert”, którego etap regionalny będzie miał miejsce w styczniu 2022.

Konkurs ten odbywa się w Niemczech od ponad 50 lat i rozgrywany jest najpierw na poziomie regionalnym, potem krajowym, a na końcu związkowym. Dla uczniów, którzy uczą się grać na instrumentach jest on pierwszorzędną okazją do przygotowania programu – także w zespołach – i do zaprezentowania się przed publicznością.

WBS, jako niemiecka szkoła za granicą, od lat organizuje w Warszawie etap regionalny konkursu. Dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość występu, a także szansę zakwalifikowania się do etapu krajowego, który odbędzie się też w styczniu w Szkole Niemieckiej w Helsinkach. Awans do drugiego etapu możliwy jest od III grupy wiekowej.

Uprawnieni do udziału są wszyscy uczniowie WBS, którzy spełnią wymagania regulaminu, dotyczące wyboru i czasu trwania utworów. Regulamin ten mogą Państwo ściągnąć z oficjalnej strony konkursu Jugend musiziert. Stronę znajdą Państwo od adresem www.jumu-nordost.eu/. Oprócz tego informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły.

Strona ta jest stworzona i prowadzona przez centralę JuMu w Helsinkach. Według informacji, która otrzymaliśmy z Helsinek, formularz zgłoszeń online będzie aktywny do 19 października 2021. Termin wysłania zgłoszenia do konkursu upływa 15 grudnia 2021.

W wypadku pytań i niejasności prosimy zwracać się do nauczycieli muzyki p. Marcina Lemiszewskiego.

Cieszymy się na liczny udział i służymy pomocą Państwa dzieciom przy zgłoszeniach.

Nauczyciel muzyki

Marcin Lemiszewski



WBS_JuMu19_880.jpg