Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie

Akcja charytatywna klasy 4C

Chcielibyśmy przedstawić wspaniałą inicjatywę Wiktora, ucznia klasy 4 C. W tych niespokojnych i niepewnych czasach straszliwej wojny na Ukrainie zaproponował, abyśmy wszyscy namalowali obrazy o tematyce pokojowej.

Celem akcji powinno być uświadomienie nam, jak wielkie znaczenie dla naszego codziennego życia ma pokój na świecie. Na co dzień wielu z nas cieszy się pozornie bezpiecznym życiem bez większych zmartwień. Nie powinniśmy jednak nigdy zapominać, że bezpieczny dom, wystarczająca ilość jedzenia, ciepłe ubrania itp. nie są czymś oczywistym, ale mogą być przywilejem.

Dla wielu z nas ta świadomość pojawiła się wraz z wybuchem wojny na Ukrainie. Dlatego jeszcze częściej niż dotychczas starajmy się postępować wobec siebie w sposób niekonfliktowy i z szacunkiem. Nie ma sensu, zwłaszcza w obliczu wojny toczącej się na Ukrainie, aby ludzie przejmowali się błahostkami i angażowali się w bezużyteczne spory, a jeśli takie się pojawią, rozwiązujmy je w sposób pokojowy.

Namalowane przez uczniów obrazy zostaną wystawione na sprzedaż rodzicom uczniów klasy 4C. Zebrane środki finansowe przekażemy na pomoc dla Ukrainy.

Ewa Wojnarska-Gogola