Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie

Wymiana muzyczna z gimnazjum Otto-Nagel w Berlinie

W dniach 16-22 września z inicjatywy nauczyciela muzyki Marcina Lemiszewskiego, w ramach wymiany młodzieżowej gościliśmy w naszej szkole uczniów klas 10 z Otto-Nagel gimnazjum z Berlina.
Organizując grę uliczną, pokazaliśmy nasze miasto z całkiem innej perspektywy. Nie zabrakło również tradycyjnego zwiedzania miejsc takich jak Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Stare Miasto czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Ideą tego spotkania była nie tylko integracja uczniów, ale również wymiana doświadczeń i rozwijanie pasji muzycznych. Nie mogło zatem zabraknąć wspólnego koncertu w auli naszej szkoły oraz obejrzenia musicalu Waitrees w teatrze Roma.

W dniach 22-29 września uczniowie WBS odwiedzili swoich kolegów w wymiany uczniowskiej w Berlinie. Wizytę rozpoczęli od zwiedzenia najbardziej znanych miejsc, takich jak Alexanderplatz, Kolumna Zwycięstwa, Brama Brandenburska, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Muru Berlińskiego, historyczny Fridrichshain czy artystyczny Kreuzberg.
Również wizycie w Berlinie towarzyszyły muzyczne elementy. Mieliśmy okazję zagrać wspólny koncert w auli gimnazjum Otto-Nagel oraz obejrzeć sztukę Die Frau, die weiss, was sie will” w Komische Oper i Live Show w Quatsch Comedy Club w Friedrichspalast.


Dziękujemy uczniom z gimnazjum Otto-Nagel z Berlina za ten miło spędzony czas, wspólne granie i zwiedzanie miast.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli i opiekunów: pana Marcina Lemiszewskiego, pani Małgorzaty Chmielewskiej oraz pana Reinholda Stubbe.

Logo_PNWM_PION_JPG__z_dopiskiem_.jpg