Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie

Mieliśmy szczęście - Konkurs czytelniczy odbył się ostatniego dnia przed zamknięciem szkół

W piątek 16 października 2020, a więc ostatniego dnia przed feriami jesiennymi i późniejszym zamknięciem szkół, odbył się finał tegorocznego konkursu czytelniczego.
Aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa konkurs odbył się nie jak co roku w bibliotece, lecz w auli, a wzięła w nim udział cała klasa 6A.
Dla wszystkich udział w konkursie jest czymś szczególnym. Na początku każdy z uczestników czyta krótki fragment z samodzielnie wybranej książki, a następnie 3 minuty nieznanego tekstu. Tym razem były to fragmenty z książki Michaela Ende „Niekończąca się historia”.
Wszyscy świetnie się bawili, chociaż konkurs wcale nie był prosty. Uczestnicy włożyli wiele wysiłku w to, aby dobrze zaprezentować się przed jury.
Decyzja, jaką musieli podjąć członkowie jury także nie była łatwa. Ostatecznie zwycięzcą konkursu został Mateusz Jagodziński.
W tym roku w skład jury wchodziły: pani Joanna Koszykowska - bibliotekarka, pani Petra Stüwe – nauczycielka języka niemieckiego, pani Eva Kloß – praktykantka oraz laureatka drugiego miejsca z zeszłego roku Nele Koppel.
Kolejny etap konkursu ma odbyć się w styczniu 2021 w Niemczech, gdzie Mateusz będzie reprezentował WBS.
Nasi uczniowie z niecierpliwością oczekują konkursu czytelniczego w przyszłym roku szkolnym!

Hania Kulik i Petra Stüwe