Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie

Most szkolny w Weimarze 2020

W dniach 18-25 września przebywaliśmy wraz z p. Petrą Stüwe w Weimarze na międzynarodowym spotkaniu "Most szkolny w Weimarze". Nasza 4-osobowa grupa składająca się z uczniów i uczennic klasy 11 uczestniczyła w różnych panelach dyskusyjnych, podczas których w wraz z innymi uczniami z Niemiec i Polski wymienialiśmy się poglądami i wiedzą. W ciągu tego tygodnia braliśmy udział w  4 warsztatach, wykładach, odwiedzaliśmy muzea i inne warte zobaczenia miejsca.
Tematem przewodnim tego wydarzenia było "Inne życie - lata dwudzieste i poszukiwanie innego świata", któremu towarzyszyły liczne warsztaty np: z kreatywnegop pisania, teatralne, debaty filozoficzne oraz dziennikarskie. Pod koniec tygodnia zaprezentowaliśmy nasze wyniki pozostałym grupom.
"Most szkolny" był nie tylko okazją do nawiązania nowych przyjaźni i odwiedzenia nowego miasta, ale także sposobem na dalszą edukację.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość wzięcia udziału w tym spotkaniu i z pewnością na długo zostanie ono w naszej pamięci.

Taruna Jung, klasa 11